Translate

пʼятниця, 17 листопада 2023 р.

Обереги, амулети, талісмани: як вибрати та зарядити

З давніх-давен люди вдавалися до створення різних магічних артефактів, щоб убезпечити себе або залучити потрібні енергії та блага. Як правило, це предмети особистого використання, благодійна дія яких спрямована на єдиного власника. До таких речей можна віднести обереги, амулети та талісмани. У всьому світі невпинно зростає кількість людей, які носять обереги та амулети. 
Давайте з Вами розберемося, що таке обереги, амулети, талісмани. Чим відрізняються всі ці магічні предмети, і яку функцію виконують? Чому всі часи людина сподівається на допомогу звичайних предметів або каменів, в чому їхня сила? Розглянемо докладно всі властивості артефактів в статті, – ласкаво просимо на сторінку блога Dolina Magii

Чому артефакт не працює?

Ви купили амулет, а він не працює. Вам "упхнули" мега-крутий і дорогий артефакт, який, за словами продавця, здатний творити дива, але «а хура й досі там», причому сповнена не златом-сріблом, а проблемами. Від чого ж? Адже людство з давніх-давен користується такими «особистими помічниками», як талісмани, обереги, амулети.

Причин може бути декілька.

По-перше, ви можете не знати, в чому полягає різниця між амулетом, талісманом і оберегом, а тому чекати від якогось артефакту прояви тих чудес, на які він, в принципі, не розрахований.

По-друге, для того, щоб ваш амулет працював і допомагав, він повинен бути зроблений спеціально під вас, під вашу задачу або запит, виготовлений і заряджений майстром. Навіть якщо ви вибираєте з готових артефактів, все одно, необхідно провести свого роду ритуал освячення і персоналізації, так як амулети - річ суто індивідуальна, і правильний амулет повинен бути «налаштований» на свого господаря, і в нього повинна бути вкладена завдання, яке він повинен виконувати.

По-третє, одна з причин того, що ваш артефакт не працює - відсутність віри. Віра - це ваш намір отримати щось завдяки вашому маленькому «помічнику». Ось ви самі будете допомагати комусь, якщо цей «хтось» не вірить в те, що ви на це здатні? Сумніваюся... Віра - це енергія творення, за допомогою якої можна досягти бажаного.

Тому для початку визначимося з поняттями. У чому різниця між оберегом, амулетом та талісманом?

Призначення:

✦ Талісман – активне притягнення позитивного;
✦ Амулет – пасивний захист від негативу (щит);
✦ Оберіг – захист від конкретного негативу.

Енергетична дія:

✦ Талісман – за рахунок взаємодії з власником;
✦ Амулет – за рахунок матеріалу з якого виготовлено амулет;
✦ Оберіг – за рахунок матеріалу, символів та змови.

Взаємодія з власником:

✦ Талісман – потрібне «призвичаєння» та носіння на собі;
✦ Амулет – носіння на тілі та регулярна енергетична чистка;
✦ Оберіг – потрібне внесення своєї енергії в створення, подальша взаємодія не завжди потрібна.

Носіння на тілі:

✦ Талісман – так персоналізація та «призвичаєння»;
✦ Амулет – так, але не є обов’язковим;
✦ Оберіг – не завжди предмет. Також буває зроблений не для себе, а для дому.

Нанесення символів:

✦ Талісман – не обов’язково;
✦ Амулет – не обов’язково;
✦ Оберіг – так, з символами має сильнішу дію.

Проте це лише загальні рекомендації та правила. Розглянемо детально застосування кожного із різновидів магічних артефактів.

Оберіг

Значення цього різновиду магічних символів ясно вже з назви. Оберіг – це предмет, покликаний захищати та оберігати свого власника від негативу. Як правило, це річ, яка не обов’язково має яскраві ознаки приналежності до конкретної сакральної традиції. Це може бути будь-який предмет, який має значущість для власника (подарунок когось із близьких, пам’ятна річ, пов’язана з важливими подіями життя або значущими людьми тощо). 

В якості оберега можна використовувати практично що завгодно. Зовсім необов’язково йдеться про прикрасу чи аксесуар. Це може бути річ, не призначена для носіння. Навіть гніздо лелеки може виступати як могутнього оберега. Якщо воно побудовано на даху будинку, то захистить власників житла від бід і нещасть. А руйнування гнізда говорить про те, що варто приготуватися до серйозних неприємностей.

Обереги покликані оберігати людей від різних неприємностей. Найчастіше вони потрібні для того, щоб захистити власника від негативної енергії, у тому числі від пристріту і псування. Будь-яка дія недоброзичливців буде нейтралізована за допомогою цих знаків захисту. У цьому вони частково схожі з амулетами, але між цими речами існує значна різниця.

Амулет

Саме слово амулет перекладається з латини як «дарує силу».
Амулет – це предмет, створений у ході магічних обрядів, або у формі магічних символів, які несуть у собі сакральний зміст, що поділяється якоюсь духовною традицією. У цьому плані розрізняють слов’янські, буддистські, індуїстські, кельтські та інші амулети. Спочатку амулети були натуральними предметами, такими як зуб тварини або напівдорогоцінний камінь. Наприклад, вузли з давніх-давен є ефективними амулетами, тому що вважається, що вони ловлять, "зв’язують" злих духів.

Амулет завжди захищає свого власника від чогось: шкідливих впливів, невдач, хвороб тощо. На відміну від оберегу, амулети завжди мають належність до духовної чи магічної традиції. Наприклад, захисна Хамса – індуїстський символ, пентаграма – п’ятикінечна зірка – священний захисний символ багатьох язичницьких традицій.

Амулети носили для захисту протягом тисячоліть. Стародавні люди жили у світі, де відбувалися дивні та лякаючі речі, що не піддаються поясненню. Отже, амулети використовувалися для захисту будинку, сім’ї та худоби. Також амулети використовувалися для захисту людей від пристріту. Навіть сьогодні в багатьох частинах світу пристріт вважається серйозною загрозою, і для його запобігання використовуються різні види амулетів.

Ще з давніх-давен вважалося, що більшою силою володіють об’єкти, які дісталися людині у спадок. Захисні властивості таких амулетів посилюються часом. Звичайно, це не означає, що всі інші символи будуть погано служити власнику. І звичайні предмети можуть володіти потужною енергетикою і силою.

Як і інші захисні знаки, амулети вимагають попереднього налаштування на енергію власника. Після цього вони будуть працювати більш ефективно. Крім того, магічні речі необхідно очищати від поганої енергетики, яку вони вбирають для захисту. Важливо стежити за тим, щоб ніхто сторонній не доторкався до особистого предмета. В іншому випадку він може втратити свої властивості.

Талісман

Саме слово має коріння грецького походження. Воно перекладається, як «посвята, чари, заклинання», з італійської talismano «магічна літера».
Талісман – це магічний символ, який покликаний зробити людину успішною. За звичай, це предмет, який привносить в життя людини певні енергії: удачу, любов, достаток. Найчастіше це магічно підживлені артефакти, що несуть у собі певні якості та енергії. Оскільки талісмани призначені для забезпечення сили, енергії та особливих переваг, його можна використовувати в різних життєвих сферах. Вони часто виготовляються в ті моменти часу, які вважаються важливими з духовного чи астрологічного погляду. Є загальні об’єкти, які діють відразу в кількох напрямках. Вони дарують власнику успіх у фінансах, в особистому житті, а також покращують стан здоров’я.

Але не завжди талісмани використовуються для залучення удачі в різних сферах. Велику популярність мають речі, які спрямовані на поліпшення ситуації в конкретному напрямку. Наприклад, мова може йти про отримання взаємності в коханні або про поліпшення матеріального становища. Серед школярів та студентів поширені знаки, які допомагають добре здати екзамени і покращують показники у навчанні.

При цьому недостатньо взяти річ і назвати її талісманом. Це може бути священний предмет, такий як хрест чи пентакль, або щось, що не має явного духовного зв’язку, наприклад улюблений перстень, кулон або навіть аркуш паперу. На ньому можуть бути символи чи написи, але це не обов’язково. Необхідним є те, що енергія повинна бути вкладена в талісман, щоб зарядити або освятити його. У нього має бути певна мета. Така мета може бути загальною (наприклад, здоров’я) або конкретною (отримати певну роботу, тощо). Тільки правильно і свідомо заряджений амулет чи талісман працюватиме по-справжньому.

Основна відмінність від амулетів полягає в тому, що талісмани можуть бути особистими і персоніфікованими. Вони не просто заряджаються енергією людини, але і створюються спеціально під конкретного власника. Іноді можна зустріти предмети, виконані у вигляді тварин або рослин. Наприклад, якщо людина потребує мудрості, талісман можуть зробити у вигляді сови. Для підвищення впевненості в собі і набуття сили волі використовуються речі у вигляді лева.

Підіб’ємо підсумок — в чому відмінність зазначених артефактів один від одного, і в чому їх схожість? Обереги, амулети і талісмани схожі в одному — вони всі є захисниками людини. Відмінність полягає в характері захисту і деякі властивості. Так, амулет, крім захисту, може організувати залучення потрібних енергій — здоров’я, удача, фінанси, краси, впевненість в собі.

Як вибрати свій оберіг/амулет/талісман?

Не поспішайте при виборі амулету. Подумайте про те, з якою метою ви хочете його, і як ви будете його носити.

Дуже важливим при виборі або створенні подібних магічних артефактів є ваше особисте розуміння смислів та природи символів, які закладені в них. 
Будь-який магічний артефакт працює на запасі енергії, вкладеної в нього. Тому при виборі такого предмета варто прислухатися до своїх відчуттів – наскільки ця енергія вам близька. Якщо ви, наприклад, нічого не знаєте про руни, то рунічний талісман навряд чи принесе вам бажаний результат. Швидше за все, у такому разі він залишиться просто гарною річчю, яка не знаходить відгуку всередині вас. Для того, щоб такий предмет був ефективним, потрібно перейнятися його історією, символікою та сакральним змістом. Ви повинні не просто сліпо вірити, а й розуміти, як діє талісман.

Дія оберегів, амулетів та талісманів відбувається на тонкому, енергетичному плані. Дуже важливо, щоб магічний артефакт був вам близьким і зрозумілим на духовному рівні. Глибоке розуміння символів, закладених у сакральному предметі, дозволить вам також відслідковувати його роботу та дасть розуміння, коли ваш магічний артефакт слід очистити або перезарядити.

Якщо ви носите талісман фінансового успіху, ваша підсвідомість працюватиме на досягнення цієї мети та приверне вашу увагу до фінансових можливостей. І тут можна сказати, що ваша віра в талісман дає необхідну силу, що дозволяє процесу працювати. Звичайно, немає сенсу носити якийсь талісман, якщо ви в нього не вірите.

Як очистити та зарядити оберіг/амулет/талісман?

Оптимальний варіант – очищення магічного артефакту за допомогою чотирьох стихій: Вогню, Води, Повітря та Землі. За допомогою первозданних природних енергій ви можете не лише "обнулити" енергію талісмана, але й наповнити його силою стихій.

Для очищення слід вибрати відповідний час. Краще, якщо це буде період спадаючого Місяця. Відомо, що на спадання Місяця добре позбавлятися того, що не потрібно або віджило себе. Якщо ви знайомі з енергіями та впливом планет, то для очищення можна вибрати відповідний планетарний день та годину.

Після того, як ви вибрали талісман, його необхідно зарядити, щоб наповнити силою та енергією. Талісмани – важливі магічні інструменти, які мають бути присвячені вам та вашим конкретним цілям. Якщо ви купуєте готовий виріб, то перед власним використанням його краще очистити від сторонніх енергій. Майстер, який його створював, вклав у цей предмет свою працю та, відповідно, свою енергію. Талісман також якийсь час був у магазині, де його могли розглядати, приміряти інші люди, що також залишило свій енергетичний слід. Чищення майбутнього оберегу передбачає повне зняття з нього чужої енергетики та чужих мислеформ. Важливо, щоб попередня енергетика предмета повністю зникла. Адже тільки порожню посудину можна наповнити. Це не стосується тих амулетів, які були заряджені відаючою людиною спеціально для вас та під ваші потреби.

Процес очищення артефакту передбачає фізичну та духовну чистоту простору та людини, яка проводить обряд. Перед очищенням талісмана слід прийняти ванну або душ, а також очистити простір, де відбуватиметься робота. У ході роботи з оберегом думки повинні бути чистими та повністю сконцентрованими на процесі.

Очищення енергіями стихій: Вогонь, Вода, Повітря та Земля

Очищення енергіями стихій вважається в магії одним із найдієвіших способів. Для проведення обряду очищення амулету вам знадобляться чотири елементи Стихій: Вогонь, Вода, Повітря та Земля. У якості елемента Вогню візьміть свічку. Колір свічки підберіть відповідно до характеру очищення. Найчастіше для таких цілей використовують чорні або білі свічки, але ви можете вибрати інший колір. Докладніше про символізм кольору свічок можна прочитати у відповідній статті Колір свічок у Магії. Який же колір обрати? ласкаво просимо на сторінку блога Dolina Magii
Для очищения оберегів також добре підходять свічки з травами (докладніше – читайте статтю).

Очищення стихією Повітря можна провести за допомогою аромапалочки або будь-яких інших натуральних пахощів. Обкурюючи талісман, ви очищаєте його на тонкому плані стихією повітря. Вплив ароматів на тонкі енергії аналізували в статті на цю тему. Крім того, для очищення Повітрям ви можете використовувати, наприклад, тибетську чашу, – звук і вібрація ефективно очистять ваш оберіг.

Для очищення Землею можна взяти як живу землю, так і використовувати морську сіль. На блюдце насипте сіль і закопайте в неї ваш оберіг. Залиште на деякий час (годину, ніч, добу – орієнтуйтеся на власні відчуття), потім дістаньте амулет і промийте під струменем води.

Очищення стихією Води можна помістити талісман під струмінь проточної води. Якщо ви робите ритуал вдома – під кран, якщо на природі – підійде річка, струмок, джерело. Для цих цілей ви також можете занурити на деякий час прикрасу в талу воду. Її також можна зробити самому в домашніх умовах (заморозити у морозильній камері холодильника). У холодну пору року ви можете розтопити сніг чи лід.

Очищення проводиться за традиційною схемою, детально описаною в статті. Це база, до якої ви можете додати свої напрацювання (замовляння, мантри, роботу з бубном, дзвіночком, тибетською чашею, тощо). Ритуал очищення можна провести на природі чи у місці сили. Де б не проходила церемонія, дуже важливим є саме ваш внутрішній настрій і відчуженість від сторонніх думок.

Як зарядити артефакт?


На відміну від процесу очищення, для освячення і зарядки талісмана краще вибрати період зростаючого Місяця. Ви також думаєте підібрати день і годину планети, яка за енергією максимально співзвучна з вашим оберегом та його метою. Якщо це талісман на гроші, то його добре заряджати в Юпітері, Сонці, якщо на кохання – виберіть Венеру або Місяць, захист – Марс і т.д. Є багато різних способів зарядити талісман.

Наповнення талісману можна проводити стихіями. Ви також можете наповнити амулет силою Місяця, залишивши його у повний місяць на вікні під місячним світлом, або зарядити в класичному планетарному ритуалі. Загальний принцип зарядки талісмана співзвучний із процесом очищення, але акцент сприйняття тримайте на наповненні оберега енергією. Дуже добре подумки чи вголос чітко проговорити, як має працювати талісман та які функції він має виконувати. В заговір можна додати слова на кшталт “без шкоди для фізичного та психічного здоров’я мене та моїх близьких… (за бажання – імена рідних)”.

Також при зарядці талісмана можна звернутися до відповідного божества, яке для вас близьке за духом. Для цього вам необхідно спорудити невеликий вівтар із дарами, відповідно до традиції. В даному випадку зарядка буде відбуватися через практику інвокації (коли ви стаєте “посудиною”, що збирає і проводить божественну енергію через ототожнення з нею) або евокації (божественна енергія закликається ззовні та наповнює).

6 причин зробити власний оберіг або талісман

Обереги, амулети та талісмани виготовлені з фізичних об’єктів, несуть у собі силу матеріалів, з яких вони виготовлені. Цю силу можна збільшити, помітивши їх такими символами, як руни, печатки, сигіли та ін. Додавання заряду наміру робить роботу чарівно живою. Найефективніше будуть працювати ті амулети та талісмани, які ви зробите собі самі. Ось 6 причин, щоб зробити свої власні обереги:

Ви можете використати натуральні матеріали. Створення власних амулетів дозволяє використовувати матеріали, які ви зібрали в особливому місці або в особливий період свого життя, щоб привнести цю енергію в своє життя. Наприклад, ягоди горобини, нанизані на червону нитку – старовинний захисний оберіг. Якщо ви посадите у себе у дворі горобину, то збираючи восени ягоди і вішаючи їх над дверима будинку, цей оберіг нестиме додаткову енергію місця зростання плодів.

Ви можете зробити їх, коли та де вони вам потрібні. Це можуть бути як талісмани на здоров’я або процвітання, які працюють постійно, так і для досягнення конкретної мети – скласти іспит або отримати роботу мрії. Такі "короткострокові" талісмани обов’язково потребують правильної утилізації після досягнення поставленої мети.

Ви можете вкладати в них власну енергію. Чи це буде майстерно створений витвір мистецтва, чи просто символи, намальовані на аркуші паперу, залежить від майстерності творця. У будь-якому випадку амулет несе в собі частину енергії людини, яка його створила. Амулет, який ви робите самі, дбає про вас, тому що в ньому вже є ваша енергія. Ви можете додати свою енергію до амулету, зробленого кимось іншим. Таким чином, такий амулет або талісман максимально відповідатиме вашій меті і гармонійно резонуватиме з вашою енергією. Самостійне створення оберегу дає вам час поміркувати над ним і створює зв’язок між вами та артефактом, роблячи його виключно вашим.

Ви можете "вмикати" особливі предмети. У вас є намисто або кулон, які означають для вас щось особливе? Виготовлення прикрас – чудовий спосіб зробити власні амулети. У той час як лиття металів потребує особливої майстерності відносно легко нанизувати намистини на шнур і зв’язувати їх вузлом. Ви можете підібрати напівдорогоцінне каміння за його магічними властивостями, наприклад сердолік для захисту та агат для здоров’я, або легкі кришталеві намистини через їх колір, створюючи свій унікальний артефакт для досягнення своїх цілей.

Створюючи свій оберіг, ви можете розкрити свій творчий потенціал. Створення власних амулетів дає можливість проявити свої творчі здібності. Для цього у вас обов’язково має бути мета. Наприклад, ви можете зробити мішечок для захисту. Для цього візьміть невеликий мішечок з натуральної тканини та наповніть його дрібними предметами (можна використовувати каміння, трави, ефірні олії та ін.). Якщо ви хочете спробувати свої сили у створенні традиційного магічного талісмана, на воскові та глиняні диски можна нанести відповідні вашій меті слова та магічні символи.
Ви можете зробити саме те, що хочете. Це найкраща причина виготовлення власних талісманів. Ви можете зробити їх точно такими, щоб вони відповідали їхньому призначенню. Ви можете вибрати матеріал талісмана, вибрати форму або колір і зробити це у той час, який посилить його енергію.

Як правильно утилізувати обереги?

Якщо ваш амулет/талісман став непридатним або ви досягли бажаної мети, для якої він був створений, його потрібно правильно утилізувати. Не потрібно намагатися, наприклад, відновити заговорений браслет, що розірвався, або зберігати талісман кар’єрного зростання, якщо ви вже отримали бажану посаду. Час іде, все змінюється, і може настати момент, коли потреби в талісмані вже не буде. Важливо пам’ятати, що в жодному разі не можна викидати сакральну річ. Амулет або талісман, які вже виконали свою функцію, зазвичай із вдячністю спалюють. Якщо спалити артефакт неможливо, закопайте його в землю або киньте в річку, озеро, попередньо подякувавши йому за роботу.

Важливо також пам’ятати, що ніякий талісман не може бути сильнішим за вашу волю. Тільки ви можете отримати те, чого бажаєте, покликання талісмана – допомогти вам побачити нові можливості та скористатися ними.

Маю надію, що моя стаття була корисною і розставила всі крапки над «і» щодо понять «Талісман», «Амулет» та «Оберіг».
Дякую за лайки та поширення.

Мирного неба, моя Україна💙💛
Пишіть у особисті повідомлення dolina_magii
Працюю дистанційно
Daryaved

Немає коментарів:

Дописати коментар

Обереги, амулети, талісмани: як вибрати та зарядити

З давніх-давен люди вдавалися до створення різних магічних артефактів, щоб убезпечити себе або залучити потрібні енергії та блага. Як правил...